Ubezpieczenia

Mienia

Ubezpieczenie mienia

Ubezpieczenie mienia jest rodzajem ubezpieczenia majątkowego. Przedmiotem są dobra materialne, prawne czy zobowiązania majątkowe. Zakład ubezpieczeń określa sumy ubezpieczeniowe na podstawie wartości przedmiotu ubezpieczenia i od nich wylicza składkę dla ubezpieczającego.

Ubezpieczenie mienia dotyczy najczęściej mieszkania, domu, samochodu, motoru, garażu itd. Zabezpieczyć ma na wypadek kradzieży, zniszczenia, przed skutkami żywiołów (powódź, pożar, trąba powietrzna) czy innymi zdarzeniami losowymi. 

Ubezpieczenie mienia należące do ubezpieczeń majątkowych, regulowane jest przepisami Kodeksu Cywilnego w artykułach od 821 do 828.


Ubezpieczenie mienia z King Finance

W King Finance dobierzemy najlepsze ubezpieczenie mienia do Państwa preferencji. Nie ubezpieczymy mieszkania na 10 piętrze przed powodzią, bo to mało prawdopodobne, ale dom w dzielnicy, gdzie często się zdarzają włamania już tak. Kluczową kwestią jest szczegółowy zakres ubezpieczenia, dostosowany do Państwa potrzeb oraz odpowiednie sumy ubezpieczeniowe w zależności od wartości posiadanego majątku.

Wszystko jest indywidualną kwestią i uwzględnia wiele aspektów. O wszystkim poinformują Państwa doradcy King Finance, dla których najważniejszy jest dobór odpowiednich produktów, dzięki którym uzyskają Państwa zadowolenie.